Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

O nás

  • Superadministrator

Vloženo: 24. dubna v 20:26

Naše poslání

Rádi bychom motivovali zdravotně postižené k aktivnímu a nezávislému pojetí života. Naší činností chceme přispívat ke vzájemné integraci lidí se zdravotním postižením a zdravých. Rodinám s handicapovanými dětmi a handicapovaným lidem bychom rádi nabídli komplexní pomoc v různých oblastech jejich života (v oblasti zlepšování zdravotního stavu, vzdělávání, prostřednictvím aktivizační a odlehčovací služby, poradenstvím, podporou rovného sociálního postavení apod.).
 

Náš příběh

Kdyby nebylo prvňáčka Lukáše, kluka postiženého dětskou mozkovou obrnou, asi by nebyla ani Cesta životem bez bariér. Už je to mnoho let, co se Lukáš nedostal na bezbariérovou školu v Čáslavi a místo ní začal navštěvovat školu v Kutné Hoře s bariérami na každém kroku. To byla pro jeho mámu, která se s bariérami a problémy ohledně integrace potýkala prakticky od Lukášova narození, pomyslná poslední kapka. Rozhodla se škole pomoci s přestavbou na bezbariérovou. Tehdy ještě pod hlavičkou klubu Život bez bariér. 

Tou naštvanou mámou nebyl nikdo jiný, než zakladatelka a současná ředitelka Cesty životem bez bariér. Přestavba školy byla úspěšně dokončena a v hlavách zakladatelů naší organizace už vířily nápady, co ještě by se dalo pro handicapované děti udělat. A tak roce 2006 vzniklo občanské sdružení Cesta životem bez bariér, které začalo nabízet sportovní a volnočasové aktivity pro handicapované děti, které v našem regionu zcela chyběly. Začali jsme organizovat kurzy plavání, sportovní soustředění, integrované tábory. 

Hnacím motorem naší činnosti se staly potřeby rodin s handicapovanými dětmi a nedostupnost některých služeb v našem regionu. A tak jsme začali nabízet také speciální rehabilitace, odlehčovací službu a v roce 2019 otevřeli Centrum služeb KOSTKA - centrum pro rehabilitaci, zábavu i odpočinek, ve kterém nabízíme většinu našich služeb pod jednou střechou. 

Náš příběh by nebyl úplný, kdybychom nezmínili ty, kteří jsou jeho nedílnou součástí. Jsou to naši štědří dárci, kteří se nezaleknou našich mnohdy velkých plánů, laskaví dobrovolníci, kteří neváhají obětovat svůj volný čas pro jiné a skvělí kolegové, kteří jsou s námi již řadu let a na které se vždy můžeme spolehnout.

Patronkou naší organizace je atletka Jarmila Kratochvílová, nejlepší česká běžkyně všech dob. Je držitelkou světového rekordu v běhu na 800 m z roku 1983.
 

Registrace:

od 1. 1. 2014 u Městského soudu v Praze, spisová značka L 17167

do 31. 12. 2013 u Ministerstva vnitra Praha ke dni 1. 11. 2006, číslo: VS/1.1/65530/06-R
 

Lidé v Cestě:

Předseda

Mgr. Petra Hnátová
ředitelka, tel.: 739 619 288                                      

 

Kontrolní komise

Ing. Michaela Podaná, Ph.D.

jednatelka

Bc. Anna Šnajdrová

jednatelka

Jiří Hnát
 

Tým fyzioterapeutek

Tým odlehčovací služby

Tým instruktorů