Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Z Čáslavi do Brna

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 9. dubna 2013

Zobrazeno: 23876×

Uskutečněno :-)

Díky Vám, hodným dárcům, máme závěsný kuželník, který si děti užily na sportovním soustředění v Čáslavi i na letním integrovaném táboře. Taktéž jsme se mohli opět zúčastnit Evropských her v Brně.

Fotky z akcí naleznete ve fotogalerii.

DĚKUJEME!!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

TĚŠÍME SE NA TRÉNINK!

Děti s postižením jsou stejné jako všechny ostatní: chtějí si hrát s kamarády a chtějí se smát. Jistě si dokážete představit, že pokud jsou děti na invalidním vozíčku, jejich handicap jim zapojení do dětského kolektivu výrazně ztěžuje.
 
V našem sdružení najdou tyto děti pomoc – staráme se nejen o ty na vozíku, ale členy jsou také děti s mentálním postižením. Již v minulých letech jsme se s nimi zúčastnili Evropských her handicapované mládeže v Brně. Pojedeme i letos, ale před Hrami se ještě sejdeme k pětidennímu soustředění v Čáslavi. Hlavní náplní pro 17 dětí s handicapem budou plavecký a atletický trénink.
 
Protože budeme mít během soustředění dostatek času, chtěli bychom děti naučit nový sport – hrát kuželky. Závěsný kuželník, který stojí 24 900 korun, umožňuje zapojení libovolného počtu hráčů do hry a stírá rozdíly handicapu. Kuželník mohou hrát i družstva, takže i děti s handicapem se naučí týmové spolupráci a zodpovědnosti. Protože závěsný kuželník lze rychle složit a rozmontovat, v létě bychom ho využili na táboře a v zimě by vozíčkáři trénovali v tělocvičně.
 
Pro děti s tělesným handicapem je důležitá rehabilitace a pohyb. Sportování na vozíku je pro děti jedna z mála možností, jak zapomenout na starosti spojené s vlastním handicapem a navíc pobyt v kolektivu dětí s podobným postižením jim dává možnost více se poznat, popovídat si a osamostatnit se.
 

Děkujeme za podporu tohoto projektu!

V roce 2010 jsme měli závěsný kuželní zapůjčený všechny hra moc bavila.

Galerie