Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Vozík pro Marcelku

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 12. února 2012

Zobrazeno: 24540×

Uskutečněno :-)

 

 Dopis od maminky

Chtěla bych velmi poděkovat občanskému sdružení Cesta životem bez bariér a jeho prostřednictvím také všem dárcům za pomoc při pořízení Motomedu a mechanického vozíku.

Před časen jsem se obrátila na sdružení s prosbou o finanční příspěvek na pořízení mechanického vozíku pro moji dcerku Marcelu Čermákovou.

Marcelka se narodila předčasně jako dvojče. Stejně jako jejímu bratrovi jí byla diagnostikovaná DMO. Dcerce je nyní 12 let, má těžké motorické postižení, ovládá částečně pouze jednu ruku. Jinak je moc šikovná, chytrá, milá, veselá holka. Chodí do běžné základní školy a dobře pracuje za pomoci pedagogické asistentky. Já s ní neustále rehabilituji, jezdí na tříkolce,
ráda plave se sdružením v Kutné Hoře, jezdí na koně atd. Starání se je dosti náročné nejen fyzicky a duševně, ale i finančně.

Dva měsíce poté, co jsme požádali o pomoc s nákupem mechanického vozíku, se Marcelčin zdravotní stav zkomplikoval a byla nucena podstoupit operaci kyčle. Jedná se o těžký zásah a následně jsme museli a doposud musíme vydatně rehabilitovat. V dané situaci bylo pro nás nezbytně nutné pořídit dcerce Motomed (speciální šlapadlo). Ten nám je výborným, téměř každodenním, společníkem. Dcerka na něm posiluje nohy a někdy i ruce. Navíc ji to tolik neobtěžuje a šlape i ráda. Pomalu se naše úsilí promítá i do jejího zdravotního stavu. Za to jsme moc rádi.

Ve velmi těžké době po operaci, kdy jsme viděli zhoršení dcerčina stavu, jsme se obrátili na předsedkyni sdružení Cesta životem bez bariér, paní Petru Hnátovou, jestli by nám pomohla řešit naši urgentní situaci a místo požadovaného příspěvku na mechanický vozík nám sdružení přispělo na motomed. Díky sdružení jsme Marcelce pořídili repasovaný Motomed na cvičení nohou i paží (cca 60 000 Kč). Byla to pro nás obrovská pomoc a ulehčení Marcelčiny rehabilitace.
 
Marcelka už má i mechanický vozík! Vozík je opatřen hemipohonem, který umožňuje Marcelce samostatný pohyb po místnosti.
 
 
 
 
Děkujeme!!!
 
-------------------------------------------------------------------------

Tento rok jí byl schválen pojišťovnou elektrický vozík, ten používá na delší vycházky na ven. Ve škole a v běžném životě, kde je množství beriér a lidí, je pro dcerku jeho použití obtížné, mnohdy nemožné. Od roku 2008 vlastní mechnický vozík, z toho ale již vyrostla. Do školy a na běžný život potřebuje vedle elektrického vozíku ještě mechanický.
Obrátila jsem se na pojišťovnu s dotazem na jeho případné hrazení. Bylo mi sděleno, že by se jednalo o souběh pomůcek a pojišťovna pokud uhradí, tak vozík v nejnižší možné ceně. V těchto případech se jedná pouze o vozíky
transportní, pro dcerku nevyhovující a velmi těžké na každodenní převoz. Velmi mi záleží na správné Marcelčině sedu, aby si podle svých možností mohla vozík ovládat- pogumované obruče a brzda na jednu ruku. Proto jsem si
po důkladném zvážení vybrala vozík Max life od firmy Medicco. Jeho cena je 64 909 Kč.

Na tento vozík nám byl taktéž přislíben finanční příspěvek od sdružení Cesta životem bez bariér na jeho pořízení.

Chtěla bych ještě jednou ze srdce poděkovat paní Hnátové a všem laskavým dárcům za překonávání překážek na Marcelčině cestě. Moc jste nám pomohli.

Se srdečným pozdravem
Zuzana Čermáková

 

Přílohy