Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Vojta potřebuje jezdit

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 13. června 2012

Zobrazeno: 23348×

Vojta už má najeto několik kilometrů...

 Vojta každý den jezdí na trenažeru!

 
 
 
Vojta je naším členem od založení plavecké výuky v kutnohorském bazénu a jsem velmi ráda, že mu naše sdružení díky Vám může pomoci. Chlapec je již od dětství upoután na invalidní vozík, nechodí a doma se pohybuje lezením po čtyřech. Pořízení trenažéru mu umožní čelit jeho zdravotním obtížím. Cvičení na přístroji je snadné a účinné.
 
 Moc děkujeme za podporu!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Jistě si dokážete představit, že péče o dítě s tělesným postižením je velmi náročná. Nejde jen o neustálou péči doma, ale také o překonávání bariér, se kterými se rodina s dítětem na invalidním vozíku potýká venku. Mezi děti, které potřebují celodenní péči rodiny, patří i Vojta. Po normálním průběhu těhotenství následoval přirozený porod. Po něm ovšem nastaly komplikace. Chlapec přestal dýchat, musel být resuscitován. V motolské nemocnici, byl pak napojen na přístroje víc jak tři týdny! Následkem poškození mozkových buněk Vojta trpí mozkovou obrnou. Celý život je na vozíku: má postiženy všechny končetiny. Po bytě zvládá lezení po čtyřech a s okolím komunikuje na základní úrovni.
 
Od deseti let zvládal Vojta jízdu na tříkolce. Z hlediska protahování šlach a posílení svalstva pro něj byla jízda velmi potřebná. Bez větších problémů zvládl ujet i šest kilometrů. V poslední době ale začal špatně snášet změnu stability a propadá panice při sebemenší nerovnosti, takže už jezdit  nemůže. Strach má i při projíždění zatáček v autě. Potřeboval by proto trenažér, který má stabilní umístění a Vojta by na něm posiloval jak nohy, tak i horní část těla.
 
Trenažér s příslušenstvím vyjde na 67 000 korun (repasovaný), které jeho rodina a ani naše sdružení k dispozici nemají.
Vojta není jediný, kdo motomed potřebuje. Také Marcelce by velmi pomohl.
 
Pomozte, prosím, postiženým dětem!
 
Již dnes Vám jménem našich dětí a jejich rodičů děkuji.

Přílohy