Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Tři kola pro Ondru

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 26. listopadu 2013

Zobrazeno: 21634×

Projekt "Tři kola pro Ondru" je z řady individuální podpory. Společně s Vámi bychom velmi rádi dali Ondrovi pěkný dárek k Vánocům.

Když se Ondra narodil, tak již v porodnici se rodiče dozvěděli, že nebude úplně zdravý. Vývoj jeho motoriky byl opožděný a asi kolem prvního roku byla potvrzena jeho diagnóza - dětská mozková obrna. Jde o stav způsobený nevratným poškozením některých částí mozku, důležitých pro správný pohyb a udržení polohy těla.

Kromě poškozeného pohybového centra, má Ondra narušeno i zrakové centrum – to, co jeho oko uvidí, mozek rozezná s obtížemi. Ačkoliv dětská mozková obrna patří mezi nevyléčitelná onemocnění, pravidelnou rehabilitací je možno významně ovlivnit kvalitu života dítěte.

Ondra je nyní integrovaným žákem šesté třídy základní školy a školní docházku zvládá s pomocí osobní asistentky. Ve volném čase rád plave, rehabilituje jízdou na koni a zvládne i jízdu na tříkolce.

Jízda na tříkolce zlepšuje chlapcův zdravotní stav. Tři kola poskytují dostatečnou oporu, aby se na ní mohl venku bezpečně pohybovat a šlapáním do pedálů procvičuje svaly dolních končetin. Nyní by potřeboval tříkolku novou, která by odpovídala jeho hmotnosti a výšce. Tříkolka stojí  42 500 korun.

Ondra než vyrostl, jezdil na tříkolce téměř denně.

Dnes je z Ondry kus chlapa, z tříkolky už vyrostl a potřebuje novou.