Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

THERASUIT 2014 - 2019

Vloženo: 16. června 2014

V září se nám podařilo otevřít pohybové centrum v budově plaveckého bazénu, které nabízí terapii TheraSuit. Díky hodným dárcům jsme po dvou letech plánování mohli zakoupit základní vybavení a otevřít pilotní projekt v odpoledním režimu. Jsme za to velmi rádi, protože zájem je nevídaný.
Stále je však třeba dokoupit vybavení, které zásadní měrou napomůže speciálnímu cvičení. Doufáme, že postupnými krůčky se nám vše s Vaší podporou podaří.
 
MNOHOKRÁT DĚKUJEME!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šplhali jste jako dítě po stromech? Běhali jste se svými kamarády po parku, skákali panáka nebo třeba hráli fotbal?
Dětství je krásné. Děti nepřemýšlí nad tím, jak je život křehký. Jak je každý pohyb zdravého těla úžasný a vzácný. Prostě běží. Život je pohyb. Děti po těžší formě mozkové obrny většinou po stromech nešplhají. Mají problém udržet v ruce pastelku. Kdo by přemýšlel o šplhání po stromech. Ale namalovat strom, to je ta správná výzva. Malovat, vzpřímeně stát, udělat krok. Velké cíle. Až příliš velké na tak malé děti.
V naší organizaci Cesta životem bez bariér pomáháme handicapovaným dětem již několik let. Společně jsme přeplavali první bazén, společně jsme poprvé vyrazili do divadla. Radujeme se ze společných pohybů. Tentokrát však chceme splnit sen mnoha rodičů. Sen maminek a tatínků, kteří touží po tom, vidět své dítě sedět, stát, lépe chodit, samostatněji žít.
Naším novým projektem je unikátní pohybová terapie Therasuit. Therasuit je nová rehabilitační metoda vhodná pro děti s dětskou mozkovou obrnou (DMO). Stěžejním prvkem metody je speciální stabilizační oblek, který výrazně zesiluje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený centrální nervový systém (CNS). Pro správné provádění terapie však potřebujeme také správné vybavení rehabilitačního centra. Bohužel, rozhodně nejde o levnou záležitost.
 
Ze srdce Vám děkuji za Vaši přízeň a podporu!