Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Tandemové kolo pro Matýska

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 10. prosince 2015

Zobrazeno: 20262×

Vánoční dárek vykouzlil Matyáškovi obrovský úsměv. Děkujeme!

Šťastný úsměv zdobil Matyáška pod vánočním stromkem. Ježíšek mu přinesl tandemové kolo. Už se těší na jaro, až bude moci vyrazit za dobrodružstvím.
 
Matyášek. Devítiletý klučina, který díky svému těžkému postižení prodělal nespočet operací a řada jich na něj ještě čeká. Je to ale stejně veselý a živý klučík jako jeho zdraví kamarádi. Věčně usměvavý, věčně v akci. Miluje pohyb. Plave, chodí na procházky, na dětské hřiště a sní o kole. Jeho rodiče by mu toto přání rádi splnili. Ovšem s ohledem na jeho postižení, ať už páteře, z důvodu asymetrie kyčlí nebo těžké slabozrakosti, potřebuje speciální tandemové kolo upravené pro děti s těžkým handicapem.
 
Toto kolo je vybaveno speciálním sedlem s opěrkou zad, ke které je dítě uchyceno pásem. Opěrka je nastavitelná, takže vyhovuje každé velikosti. Stejně tak sedlo je širší, aby se na něm pohodlně a bezpečně sedělo. Také na pedálech jsou klipsny, aby noha pevně držela. Toto kolo je přesně to, jaké kluk jako Matyáš potřebuje. Navíc jízda na kole pro něj znamená další formu rehabilitace, která je pro jeho tělo tak důležitá.
 
Cena kola je však vysoká, 37 520,- Kč a pro rodinu s postiženým dítětem nedostupná. Proto jsme se rozhodli pomoci Matyho sen splnit a připravit mu nefalšovanou vánoční nadílku. Budeme velmi rádi, pokud se k nám připojíte i Vy. Vánoce jsou čas, kdy se plní tajné sny a přání a Vy můžete být na začátku jednoho takového splněného přání.
 
Vaší štědrosti a podpory si velmi vážíme a děkujeme Vám za dar v jakékoliv výši!
Číslo dárcovského účtu:
2500063840/2010 
 
Potvrzení o přijatém daru Vám rádi vystavíme, kontaktujte nás na cestazivotembb@seznam.cz

Galerie