Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Stáje

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 9. dubna 2016

Zobrazeno: 20450×

Děkujeme, že můžeme koníky ubytovat v krásných stájích.

 
 
KAŽDÝ DEN NA KONÍCH
V loňském roce naše organizace uspořádala první ročník táboru pro handicapované pro děti. Děti se jej mohly účastnit samy nebo v doprovodu rodičů. Zájem byl obrovský a tábor jsme si náramně užili. Proto již plánujeme druhý ročník v termínu 31. 7. - 5. 8. 2016. Co nás těší, že se nám letos hlásí nejen děti, které se našich aktivit účastní pravidelně, ale zprávy o táboru se rozletěly do širého kraje a máme hodně zájemců také z řad našich nečlenů.
 
A jako už mnohokrát, rozhodli jsme se naši nabídku a aktivity pro děti rozšířit. Inspirovala nás jednodenní hiporehabilitace na loňském pobytu. Říká se, že kůň nám propůjčí křídla, která postrádáme. Proto jsme se rozhodli vytvořit v naší táborové základně zázemí, díky kterému budou moci našim dětem křídla narůst každý den.
 
ROZŠÍŘENÍ TÁBOROVÉ ZÁKLADNY
V letošním roce bychom rádi naši zbožnovskou táborovou základu rozšířili o montované boxy. Boxy jsou celodřevěné s kovovými prvky o rozměrech 3 x 3 m, s gumovou podlahou. Poskytnou koním dostatečný prostor a pohodlí. Tyto venkovní boxy umožňují ustájení koní celoročně. Premiérově bychom je rádi využili právě na táboře pro handicapované. Ovšem už nyní plánujeme i jejich další využití.
 
Rozhodli jsme se pořídit více boxů. Ptáte se: "Proč?" Rádi bychom, aby hipoterapie byla součástí programu táboru každý den a aby ji mohly absolvovat všechny děti. K tomu potřebujeme minimálně dva, ideálně tři koně. Navíc respektujeme to, že kůň je stádové zvíře, které jistě bude spokojenější a klidnější ve společnosti dalších koní.
 
HIPOREHABILITACE
Možná si říkáte, proč takové velké plány, proč jsme se pro hipoterapii tak nadchli? Nejsou to jen zářící oči a šťastné úsměvy dětí, chvíle radosti, které zažívají i rodiče dětí, ale především je to velmi účinná rehabilitační metoda, která stimuluje centrální nervový systém a uvolňuje svalové napětí. Ať už je jezdec na koni v jakékoliv poloze, aktivuje se jeho stabilizační systém, cvičí jeho rovnováha a koordinace, uvolňují se a protahují jeho svaly. Navíc nejen pro děti je usednutí do sedla koně velká výzva. Svět ze hřbetu koně je přeci jen jiný, vyšší, poutavější. Děti se začnou více zajímat o okolí, začnou se rozhlížet, to je stimuluje ke vzpřimování a narovnávání. A to vše je doprovázeno jejich velmi dobrou náladou. Proto si tělo všechno lépe pamatuje a následně pak použije i v životě mimo koňské sedlo.
 
Winston Churchill kdysi řekl, že žádná hodina života není ztracená, pokud je strávená v sedle koně.
A v případě hipoterapie tato slova platí dvojnásob.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Sny a slova rádi měníme ve skutečnost. Ale nešlo by to bez důvěry hodných dárců. Budeme velmi vděčni, pokud nám pomůžete uskutečnit i tento sen. 
 
DĚKUJEME

Galerie