Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Sportovní aktivity

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 24. září 2010

Zobrazeno: 27399×

PROBÍHÁ

Překonáváme psychické a fyzické bariéry. Přidejte se k nám!

 
Jako matka handicapovaného syna Lukáše vím, jak je těžké denně se potýkat s bariérami nejen pro děti, ale i pro rodiče. Zažila jsem, jak je těžké shánět a navštěvovat volnočasové aktivity pro handicapované dítě, a proto chci na základě vlastní zkušenosti pomoci ostatním rodičům v jejich nelehké situaci.
 
Občanské sdružení CESTA ŽIVOTEM BEZ BARIÉR se už několik let snaží odstraňovat bariéry z každodenního života na Kutnohorsku. Poté, co se nám podařilo vybudovat bezbariérový přístup do základní školy v ulici Jana Palacha, rozjeli jsme projekt na vytvoření  sportovního zázemí pro handicapované. Cílem je vzbudit u handicapovaných zájem o sport a naučit je sportovním dovednostem s využitím přirozené dětské soutěživosti. Pobyt v kolektivu se pak pro ně navíc stane samozřejmou a pravidelnou životní potřebou.
 
Z hlediska všestranného rozvoje pohybových dovedností a zapojení převážné většiny svalových skupin je nejvhodnější plavání. Dítě, které sedí celý den na vozíku, se zábavnou cestou narovná a protáhne. Pohybem ve vodě dochází k otužování a posilování imunity.
 
V současné době s naším sdružením v kutnohorském bazénu plave 18 dětí s postižením. Jsme tým 5ti odborně vyškolených instruktorů a každému plavci se individuálně věnujeme půl hodiny. Největší odměnou pro nás je pokrok, který handicapované děti dělají.
 
To, co nám chybí, nejsou odborné zkušenosti, nýbrž finance na pronájem bazénu. Za hodinový pronájem jedné dráhy platíme 370 korun. Výuka probíhá 2x týdně. S Vašímfinančním darem můžeme dětem nadále pomáhat. Darujte jim, prosím, hodinový pronájem jedné dráhy, možná, že si můžete dovolit přispět na pronájem obou drah. Z celého srdce Vám za to již dnes děkuji.
 
Petra Hnátová
 
                                                                                                                  
 
 
Projekt začal 1.9.2007 a trvá doposud. Věříme v jeho dlouhodobý charakter.
 

 

 

 

Galerie