Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Společně pomůžeme dětem zvládnout školu!

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 24. září 2013

Zobrazeno: 21215×

Dlouhodobá podpora asistence

Pro letošní školní rok byly zaznamenány razantní změny v podpoře asistentů pedagoga pro handicapované děti z kraje. Bez ohledu na závažnost postižení byl přidělen asistent na pouhé dvě vyučovací hodiny denně. Proto jsme se rozhodli nadále podporovat asistenci ve škole, aby handicapované děti zvládly školní docházku. Jedním z dětí, které asistenci nutně potřebují je Venda.

 

Venda letos začal chodit do třetí třídy. Je lehce mentálně retardovaný, má dětský autismus a syndrom ADHD, který se projevuje hyperaktivitou, nepozorností a nepřiměřenou impulzivností. Kvůli svému postižení musí mít individuální program a po celou dobu školní výuky má k dispozici osobní asistentku.

 

Protože se Venda nedokáže na probíranou látku plně soustředit, přítomnost osobní asistentky je pro něj velmi důležitá. Motivuje ho k plnění zadaných úkolů a usměrňuje jeho hyperaktivní chování.

 

Ve volném čase Venda sportuje stejně jako jeho vrstevníci. Každý týden navštěvuje hodiny plavání, které pro děti s tělesným a mentálním postižením organizuje naše sdružení. Dále chodí na hipoterapii a do kolínského střediska respitní péče Volno. Zde navštěvuje různé kroužky a také se pod vedením psycholožky učí dovednostem důležitým pro zvládnutí běžného života. Venda rovněž dochází i k logopedovi, který mu pomáhá odstranit řečové vady.

 

Výchova dítěte s mentálním postižením je velmi náročná. Vendova maminka chlapce vychovává sama a nemůže si dovolit každý měsíc hradit 5 900 korun za osobní asistentku. Pomozte, prosím, svým darem v jakékoliv výši, aby Venda mohl zvládnout školní povinnosti.

 

Srdečně Vám děkuji.