Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

S asistentkou do školy

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 4. září 2011

Zobrazeno: 22372×

PROBÍHÁ

 

Eliška, Nikolka, Marcelka, Luky, Matýsek a Oldík se chtějí učit!
Pomozte jim!

           Právě začal nový školní rok a já se na Vás obracím s prosbou o pomoc pro Nikolku, Marcelku, Lukyho, Matýska a dvojčata Elišku a Oldu. 

Oldík se letos zařadil mezi prvňáčky, o rok později, než jeho sestra.
           Dvojčata se narodila předčasně, v 27. týdnu těhotenství. Kolem jednoho roku věku jim byla diagnostikována dětská mozková obrna. Eliška začala loni chodit do školy, ale Oldík z důvodu špatné motoriky a horšího slovního projevu musel zůstat v mateřské školce. Pro rodiče vyžaduje onemocnění jejich dětí neustálou pozornost, každodenní rehabilitace a nyní přibudou i starosti se školou. Dvojčata, stejně jako Nikolka, Marcelka, Maty a Luky se neobejdou bez pomoci osobního asistenta, který je dovede a odveze ze školy, pomůže jim při obědě ve školní jídelně, doprovodí je o přestávce na záchod nebo přezuje v šatně.

           Posláním služby osobní asistence je snaha zamezit sociálnímu vyloučení dětí se zdravotním postižením. Osobní asistent v maximální míře podporuje dítě v rozvoji schopností a dovedností na základě jeho individuálních potřeb. Měsíční náklady na jednoho osobního asistenta jsou 1 000 - 1 500 korun, dle počtu vyučovacích hodin.
           Zajistit dětem s postižením důstojný život je často fyzicky i finančně náročné. Ne vždy zvládne tuto zátěž rodina sama, obzvláště pokud má děti tři a z toho dvě s postižením.
 
 
Za Váš dar a Vaše pochopení, Vám patří můj vřelý dík!
 

 

 

Přílohy