Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Psaní všemi deseti!

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 24. září 2010

Zobrazeno: 27329×

Patronem projektu je Robin - projekt úspěšně zakončen

 

NEBÝT OBĚTÍ VLASTNÍHO HANDICAPU
 
                                                                                
jistě mi dáte za pravdu, že zdravé děti tráví v současné době velkou část volného času u počítače. U dětí s postižením je to jiné: počítač jim slouží nejen pro zábavu, ale v mnoha případech pomáhá i se školní výukou.
 
Jako například Robinovi, který je zařazen do projektu našeho sdružení Psaní všemi deseti, kde se žáci s postižením učí ovládat klávesnici všemi prsty. Chlapci degeneruje rohovka, není možná korekce brýlemi, léky, ani operací. Oční vada, kterou získal mezi 4. a 5. rokem života, může v budoucnu vést k praktické či úplné slepotě.
 
Dokážete si představit, že byste nebyli schopni přečíst normální text? Pro Robina je to bohužel krutá realita: běžné písmo se mu jeví jako mraveniště! Sám nedokáže kontrolovat prsty očima a vyhledávání písmenek na klávesnici je pro něj velmi namáhavé.
 
Jedině speciální zvětšovací program nainstalovaný v počítači a kontrastní pozadí nastavené v programu mu umožní, aby zvládl psaní bez zrakové kontroly. Proto je důležité, aby uměl psát všemi deseti prsty a při školní výuce si pořizoval poznámky na notebooku.
 
 
 

Projekt začal 1.1.2009 za dvanáctiměsíční podpory Dobročinného fondu Philip Morris.

Díky Vašemu daru bude moci trvat i nadále.

Mnohokrát děkujeme za Váš dar na podporu handicapovaných dětí.