Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Prázdniny bez bariér

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 5. dubna 2012

Zobrazeno: 21434×

Integrovaný tábor proběhl ke spokojenosti všech účastníků

 

Pamatujete si, jak jste jako malí trávili prázdniny na táboře?
Já bych Vám chtěla představit projekt, který umožňuje dětem na invalidním vozíku prožít část prázdnin mezi svými vrstevníky. Letos opět bude naše sdružení pořádat letní tábor, kde jsou integrovány také 4 děti s handicapem. Jezdí na něj i dvanáctiletá Agáta, která trpí dětskou mozkovou obrnou. První samostatné krůčky se jí podařily až ve třech letech. Ortopedická operace a následná každodenní rehabilitace jí pomohly ke zlepšení chůze. Agi nyní dokáže ujít kratší úseky bez opory. I přesto, že je v rámci svých možností samostatná, pobytových akcí a výletů se zdravými kamarády se může účastnit jen po vytvoření speciálních podmínek.
 
Táborová základna je umístěna na louce, kde pro vozíčkáře potřebujeme nechat vyrobit venkovní bezbariérovou sprchu s osvětlením na fotobuňku. Dále musíme dokoupit ještě jednu suchou  toaletu. Děti rovněž potřebují po celou dobu pobytu doprovod osobního asistenta. Dále bychom rádi koupili trampolínu. Chceme se věnovat trampoterapii, která je při určitých pohybových předpokladech vhodná pro jedince s dětskou mozkovou obrnou.
 
Aby děti s postižením na tábor mohly jet a účastnit se všech aktivit, potřebujeme celkem sehnat 50 000 korun. Vzpomeňte si na táborový život a umožněte ho prožít i dětem, které přes svůj handicap život nevzdávají!
 
Děkuji Vám za to.
 
 
P.S. Děti, které jsou celý den upoutány na vozík, musí dodržovat základní hygienu. Umožněte jim to prosím!

Přílohy