Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Kůň jako lék

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 29. ledna 2013

Zobrazeno: 21605×

Dlouhodobý projekt na podporu hiporehabilitace

 

Jízda na koni není určena pouze zdravým dětem. I Ty, které mají nějaký handicap, se mohou na vycvičeném koni projet. Koně jsou velkým pomocníkem při zmírňování příznaků a léčbě mnoha onemocnění. Hiporehabilitace je velmi prospěšná metoda, proto se naše sdružení rozhodlo vytvořit projekt právě na její podporu. Z našeho sdružení dojíždí na hiporehabilitaci deset dětí, jedním z nich je Nikolka.

 Nikolka se narodila s rozštěpem páteře. Brzo po narození prodělala čtyři vážné operace a navíc se objevila další komplikace: byl jí diagnostikován hydrocephalus. Už od kojeneckého věku musí Nikolka denně rehabilitovat, protože jí hrozí zborcení zad.
 
Letos začala chodit do páté třídy a školu zvládá jen s pomocí osobní asistentky. Péče o Nikolku je ale velmi náročná, maminka ji dojíždí do školy denně cévkovat.
 
Jednou týdně jezdí s rodiči na hiporehabilitaci. Jedná se o rehabilitační metodu, při které je pacient veden v kroku na koni. Pohybem hřbetu koně dochází k postupnému rozhýbání a uvolnění kloubů, páteře, trupu a svalů celého těla. Při hipoterapii se vyžaduje správný rovný sed, který pomáhá při koordinaci chůze a zlepšuje stabilitu jezdce. Nikolka kvůli svému tělesnému omezení musí mít svoje speciálně upravené sedlo, aby sed zvládla.
 
Měsíční návštěva hiporehabilitace vyjde na 1 100 korun. Další finance potřebujeme na zakoupení nezbytného vybavení, aby mohla být hiporehabilitace prováděna: 5 500 korun stají madla, 3 500 korun stojí lonžovací postroj a 2 500 korun stojí uzdečka a otěže.
 
Žádné z našich dětí si svůj těžký osud nevybralo a kvůli svému handicapu nikdy nebudou žít jako zdraví vrstevníci! Pomozte jim, prosím! Váš dar v jakékoliv výši pomůže Nikolce a jejím kamarádům s handicapem nadále navštěvovat hipoterapii.

 
Za Vaši podporu Vám patří můj srdečný dík!

 

 

Galerie