Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

iPad pro Daniela

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 17. září 2012

Zobrazeno: 21769×

Uskutečněno

 Daneček má svůj iPad, další čtyři iPady jsme zakoupili pro jeho spolužáky!

 
Díky pomoci Vás dárců jsme mohli desetiletému Danovi a jeho spolužákům zakoupit iPady. Tato moderní pomůcka jim usnadní školní výuku. Díky dotykové obrazovce a mnoha jednoduchým funkcím s ním mohou pracovat děti s různým stupněm postižení. Na iPadu si mohou prohlížet obrázkové knížky, sledovat pohádky či filmy nebo poslouchat básničky. Děti se tak zábavnou formou účastní výuky a jejich handicap jim na chvíli není překážkou. Jsem velmi ráda, že Daniel bude s iPadem pracovat a že jsme přístroj mohli pořídit i jiným dětem, které navštěvují Základní školu praktickou v Kolíně.
 
Předání iPadů přišlo pod stromeček
 
 
Děti od ledna pilně pracují s iPady
DanečekDanečekFrantišek
PetrDominikEvička
 
DĚKUJEME!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Daniel je desetiletý hyperaktivní chlapec, který potřebuje každodenní pomoc a péči dospělého. Nejen doma, ale i ve škole. Chlapec se narodil s vrozenou vývojovou vadou mozku: nemluví, vyjadřuje se jednoduchými slůvky, která komolí.
 
Daniel navštěvuje Základní praktickou školu v Kolíně, kde mu při hodinách pomáhá osobní asistentka. Výuka probíhá s vizuální obrazovou podporou pro autisty. Protože chlapec potřebuje neustále vyvíjet nějakou aktivitu, zadané úkoly plní překotně a chaoticky.
 
Učení by Danovi usnadnilmoderní komunikátor: iPad. Jedná se o přístroj, který v sobě spojuje funkce telefonu a počítače. iPad je moderní učební pomůckou, kterou díky dotykové obrazovce mohou ovládat děti s různým stupněm postižení. Děti se tak učí novým věcem zábavnou formou - na iPadu si mohou prohlížet knížky, poslouchat namluvené fráze či básničky nebo sledovat pohádky. Cena přístroje je15 290 korun.
 
Podobně postižených dětí jako Dan je ve škole 6. Aby měla iPad každá třída, potřebovali bychom koupit čtyři, což je celkem 61 160 korun.
 
Věřím že Dandovi a dalším dětem s postižením společně v novém školním roce pomůžeme k lepším studijním výsledkům.