Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Individuální vzdělávání

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 24. září 2010

Zobrazeno: 27852×

Patronkou projektu je Anička!

 

 Projekt "Individuální vzdělávání" je zaměřen na vyučování žáků s omezenou možností navštěvovat školu např. v době chřipkové epidemie. Jedná se zejména o předměty, kde je nezbytný výklad kantora.

 
Patronkou projektu je Anička
 

 
 
Anička je třináctiletá dívka a již pět let se pohybuje pouze na invalidním vozíku.
V důsledku vzácného nervosvalového onemocnění, svalové atrofii, váží ve svém věku pouhých 14 kilogramů. Onemocnění se u ní prokázalo už při narození. Do svých osmi let zvládla v omezeném rozsahu chodit. Dnes je odkázána na elektrický vozík a pomoc okolí. Její onemocnění je bohužel vážné a ačkoliv je dneska medicína na vysoké úrovni, Aničku nelze vyléčit.
 
Anička má sníženou funkci plic, proto musí v noci spát s neinvazivní kyslíkovou terapií, která pomůže okysličit svalstvo, aby Anička mohla jít do školy mezi své vrstevníky, jet s nimi na výlet. V období zvýšeného výskytu chřipek je pro Aničku dětský kolektiv nebezpečný kvůli nákaze. Aničku každá nemoc velmi oslabí a může mít závažné následky na zdravotním stavu a možnosti chodit do výuky.
 
Vaše finanční podpora je určena na individuální výuku handicapovaných dětí v chřipkovém období, kdy nemohou do kolektivu. „Vyučování“ bude zaměřeno pouze na stěžejní předměty jako je český jazyk, matematika, anglický jazyk a nezbytně nutné počítače.
 
Děkuji Vám za Vaši empatii a dar na podporu "Individuálního vzdělávání"