Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Individuální podpora

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 24. listopadu 2011

Zobrazeno: 23078×

Děkujeme, že jsme s Vaší pomocí mohli dětem nadělit dárky pod stromeček.

Věrka, Daneček, Terezka.....

naši členové, kteří potřebovali pro svůj rozvoj rehabilitační či výukovou pomůcku. Díky dárců jsme mohli přispět v roce 2011 Věrce na posilovací stroj na posílení horní části těla, Danečkovi na šlapací auto pro rozvoj síly a orientace v prostoru a Terce zvukovou výukovou hračku. 

 
MOC DĚKUJEME!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Příběh Věrky
 
Věrce před 2 lety amputovali levou nohu. Z počátku lékař jejím bolestem kolena nepřikládal žádný význam, přisuzoval to růstu v pubertě. Po lyžařském kurzu ale měla koleno oteklé a následná vyšetření v pražském Motole ukázala, že jde o závažné onemocnění.
 
Věrka potřebuje veslovací a zároveň šlapací trenažér, který posílí horní polovinu těla a zároveň zvýší celkovou vytrvalost. Jeho cena je 15 990 korun, které v rozpočtu sdružení
nemáme.
 
Jistě si dokážete představit ten šok a bezmoc, když se rodina dozvěděla, že dcera má v koleně zhoubný nádor. Dívka ihned začala chodit na chemoterapie, ale bohužel došlo k amputaci končetiny. Další chemoterapii se musela podrobit po amputaci a v nemocnici tak strávila rok. Letos začala Věrka chodit na střední školu. Také sportuje - vyniká hlavně v plavání, trénuje několikrát týdně i se zdravými plavci.
 
Vzhledem ke každodennímu používání berlí a kvůli protéze, se kterou se učí Věrka chodit, nadměrně zatěžuje záda. Proto potřebuje toto zatížení kompenzovat. Domluvili jsme se, že jí sestavíme rehabilitačně - posilovací plán na doma. Posilování jí celkově prospěje a pomůže i v plaveckém výcviku.
 

rka potřebuje veslovací a zároveň šlapací trenažér, který posílí horní  polovinu těla a zároveň zvýší celkovou vytrvalost. Jeho cena je 15 990 korun.

 

Přílohy