Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

I o letních prázdninách chceme bourat bariéry

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 8. června 2011

Zobrazeno: 23892×

Uskutečněno :-)


TÁBOR JAKO TERAPIE

Lukáš patří mezi pravidelné účastníky táborových her. Tmavooký, nakrátko ostříhaný chlapec se narodil ve 26. týdnu s porodní váhou 740 gramů. Po roce byla stanovena diagnóza: dětská mozková obrna - spastická kvadrupareza.

Nyní je Lukášovi 12 let. Po opakovaných rehabilitačních pobytech dokáže po bytě přejít s francouzskými holemi, ale venku je stále odkázán na vozík. Kromě školy nemá mnoho možností setkávat se se zdravými vrstevníky a prožívat volnočasové aktivity stejně jako oni.
 
Určitě s námi budete souhlasit, že letní tábor je pro integraci dětí s handicapem ideální možnost, jak se naučí samostatnosti a komunikaci. Integrace je velkým přínosem i pro zdravé děti – ty se naučí nejen jednat s vrstevníky, kteří mají nějaký handicap, ale také nabídnout jim konkrétní pomoc.
 
Luky byl poprvé na táboře jako šestiletý. Atmosférou a ubytováním ve stanu byl nadšený a po pěti dnech se mu ani nechtělo domů. Zdravé děti pozitivně reagovaly na jeho přítomnost a rychle se spřátelily. Tato zkušenost nás vedla k tomu, že účast na táboře umožníme několika dětem s postižením. Letos se ho zúčastní 4 děti na invalidním vozíku.
 
Jistě si dokážete představit, že pobyt ve stanu a pohyb po táboře a okolí není pro děti na vozíčku jednoduchý. Rádi bychom usnadnili dětem vykonávat základní lidskou potřebu ve dne i v noci s minimální dopomocí druhých. Proto se snažíme dát dohromady finanční prostředky na pořízení suché bezbariérové skládatelné toalety a solárního panelu s fotobuňkou, aby děti s handicapem cestu na záchod viděly. Toto vybavení stojí celkem 13 500 korun.
 
Děkuji Vám za Váš dar již dnes a přeji Vám slunečné léto!
 

 

Přílohy