Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Hudební kroužek

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 3. dubna 2021

Zobrazeno: 19491×

Finanční prostředky na nákup vybavení na naše muzicírování stále sháníme.

První setkání s hudbou proběhlo v listopadu, další jsou naplánovaná na březen a květen. Součastně vzniká koncept hudebního kroužku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Letošní léto bylo opravdu vydařené. Prvním rokem naše organizace pořádala dva tábory. Již tradiční integrovaný tábor a svou premiéru měl tábor pro handicapované děti a jejich rodiče. Na obou táborech bylo skvěle. Počasí nám přálo, děti se bavily, táborová hra nás všechny pohltila a zvítězili nakonec všichni. 
 
Tábory nám přinesly spoustu krásných zážitků a dokonce jeden nečekaný objev! Hudbu. Ta jako by děti letos přímo pohltila. Táborovou základu tak zaplavily tóny, písně, libé zvuky hudebních nástrojů a především obrovské nadšení všech našich zpěváků, kteří si táborové „hodiny zpěvu“ veskrze užívali! 
 
Štěstím zářící oči dětí, jejich velká radost a neskrývané nadšení rodičů nás přivedly na myšlenku zpívat a hrát častěji. Nabídnout dětem také jiné než sportovní vyžití a připravit jim pravidelný hudební kroužek.
 
Jsme si vědomi také pozitivních účinků hudby na člověka a děti s postižením. To je další důvod, proč jsme se rozhodli založit hudební kroužek. Hudba, práce s rytmem či improvizovaná hra na nástroje může dětem přinést nejen relaxaci a pocit uvolnění, ale může být také prostředkem, jak podpořit jejich energii či ji zdravě a přijatelným způsobem ventilovat. Děti se prostřednictvím tzv. muzikoterapie učí také vzájemné komunikaci a jejich důležitým složkám: naslouchání, respektu a umění vyjádřit své pocity.
 
Pro náš hudební kroužek nepotřebujeme mnoho, obejdeme se bez profesionálních nástrojů, světoznámého dirigenta i japonského turné. Chybí nám jen pár drobností. Třeba noty a nevážný repertoár, kytara, pár bubínků a rolniček, občas muzikoterapeut.
 
Za Váš dar pořídíme:
6 590 Kč    Kytara pro doprovod
3 857 Kč    sada ručních bubínků 5ks
2 662 Kč    metalofon
   965 Kč    peruánské rolničky 5 ks
   500 Kč    paličky k bubínkům
   329 Kč    tamburina chřestidlo 
 
 
DĚKUJEME ZA PODPORU!!!