Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Evropské hry handicapované mládeže

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 12. dubna 2011

Zobrazeno: 26681×

Uskutečněno :-)

 

Stejně jako v loňském roce bychom se chtěli na přelomu června a července zúčastnit Evropských her handicapované mládeže v Brně, které jsou organizovány ve spolupráci s Evropským paralympijským výborem. Jde o čtyřdenní soutěž, které se zúčastní mládež s handicapem z celé Evropy.
 
Hlavním posláním tohoto mezinárodního projektu je integrace dětí a mladých lidí se zdravotním postižením prostřednictvím sportu do společnosti. Sportovní aktivity jim umožňují lépe překonávat překážky spojené s vlastním tělesným omezením. Prostřednictvím soutěží určených pro smíšené týmy mladých lidí s postižením a bez zdravotního postižení dochází k propojení těchto dvou skupin a akce je tak výrazným prvkem při sociálním začlenění osob s tělesným handicapem.
 
Jenom pronájem autobusu po celou dobu Her a na cestu do Brna a zpět vyjde na 15 000 korun. Děti na vozíčku k sobě rovněž potřebují doprovod asistenta a také by chtěly soutěžit v jednotném sportovním úboru s logem klubu. Aby se děti mohly Her zúčastnit, potřebujeme celkem 25 000 korun.
 
Věřte mi, že dětem upoutaným na invalidní vozík pomůže jakákoli Vámi darovaná částka.

Přílohy