Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Do patra bez pomoci

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 6. června 2013

Zobrazeno: 25060×

Slavnostně zakončen 19.6.2014

Projek slavnostně ukončen 19.6.2014. Zpráva o ukončení a fotografie naleznete ve fotogalerii.smiley

MNOHOKRÁT DĚKUJEME VŠEM PODPOROVATELŮM!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po dlouhém čekání na veškeré dokumenty se nám koncem listopadu podařilo získat stavební povolení a mohli jsme začít se stavebními úpravami. Hlavní stavební práce probíhaly přes vánoční prázdniny, kdy děti nejsou ve škole. V průběhu ledna by se stavební úpravy měly dokončit. Doufejme, že vydrží počasí.
Stavební úpravy se daří realizovat i díky podpoře Nadace Charty 77, která na žádost školy  přispěla na projekt 150 000 Kč.

Na vysokozdvižnou plošinu je ještě zapotřebí 842 160 Kč.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adélka a dalších 11 dětí ze Základní, Mateřské a Praktické školy v Kolíně, které jsou imobilní, se každodenně potýkají se schody v budově školy. Bez cizí pomoci se do vyšších pater nedstanou.
 
 
 
Osmiletá Adélka má diagnostikováno kombinované postižení s častými krátkodobými epileptickými záchvaty. Její psychomotorický vývoj je opožděný a dívka trpí těžkou mentální retardací. Adélka chodí do první třídy a její postižení ji omezuje v pohybu. Má malátné, nekoordinované pohyby a po budově školy ji pedagogové přemisťují buď v náručí nebo ve speciálně upraveném kočárku.
 
Pobyt dětí, které jsou imobilní, je možný pouze v přízemí budovy. Škola pořádá mnoho aktivit, ale tyto děti se kvůli chybějícímu výtahu nemohou stýkat s ostatními spolužáky. Chybějící výtah také školu omezuje při přijímání nových dětí s handicapem a jejich umisťování. Jsou zařazovány jen do tříd v přízemí, i když by věkem mohly být ve třídě jiné.
 
Žákům v mobilitě po budově školy pomůže instalace vertikální plošiny.
 
Pomozte, prosím, svým darem při vytvoření bezbariérových podmínek ve škole. Náklady na stavební úpravy jsou 319 440 korun a na plošinu 842 160 Kč. Váš dar v jakékoliv výši pomůže dětem s postižením, které budou po celý život odkázány na pomoc druhých.

Srdečně Vám děkuji Petra Hnátová