Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Delfín pomáhá

  • Mgr. Petra Hnátová

Vloženo: 24. ledna 2012

Zobrazeno: 25897×

Uskutečněno :-)

DELFÍN POMÁHÁ

 

Děti s postižením mají ztížený start do života. Když rodiče u svého novorozence nebo malého dítěte zjistí, že je „jiné“, musí se s touto skutečností nejprve vyrovnat a poté následuje období velké nejistoty a starostí. Proto se jim snažíme ulehčovat život nejen finanční pomocí , ale i bezbariérovými úpravami jejich okolí.
 
Nyní usilujeme o dovybavení bazénu v Čáslavi. Přestože je bazén zcela bezbariérový, dostat se z vozíku do vody a z vody je fyzicky velmi náročné, mnohdy bez pomoci nemožné.
 
Na Čáslavsku je 309 osob s průkazem ZTP/P. I kdyby pouhých 50 z nich bylo upoutáno na vozík, také mají mít možnost chodit plavat. Plavání je jeden z mála sportů, kde se do určité míry pohybové problémy stírají. Ale když je vozíčkář odkázán na pomoc druhých, ani se mu do bazénu nechce, byť by si rád zaplaval.
 
Bazén je bohužel veden jako „lázně“ a nejsou tam ani vyvýšené kraje na bloky, kam by si vozíčkář mohl přesednou. Aby se vozíčkáři mohli do vody přemístit, potřebujeme hydraulický zvedák Delfín. Jeho cena je 100 000 korun.
 
Podpořte, prosím, svým darem v jakékoliv výši odstranění další bariéry ze života dětí a dospělých s postižením na Čáslavsku.
 
Již dnes Vám mnohokrát za Vaše pochopení a za Váš dar děkuji! Petra Hnátová
 

Přílohy