Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Cesta do školy

Vloženo: 13. října 2017

Děkujeme, že jste pomohli Lukynovi na jeho cestě k samostatnosti.

Považujeme se  v oblasti MHD za znalce. Víme, že do vozu T3 nikdy nenastoupíme, že autobus SOR NB 12 poskytuje jen málo míst pro vozíky, a že stanice metra Radlická je pro vozíčkáře Taxisův příkop. Vyznáme se také v jízdních řádech. Naše cesty jsou dlouhé, ale promyšlené. Kouzlo nechtěného. Nechtěných bariér. Dospělý člověk nahradí trmácení autobusy osobním vozem, naše malé školáky odvezou s vozíčky jejich rodiče, ale co středoškolští studenti?
 
Lukáš Hnát, můj syn, strávil školní léta jako pasažér rodinného vozu. Teď, coby student Obchodní akademie Praha se rozhodl pro samostatnost. Bydlí na běžném internátu a snaží se žít běžný studentský život. Všechno zvládne,  každodenní cestování městskou hromadnou dopravou po Praze je však nad jeho síly. Dokážete si zajisté představit, kolik času a energie si podobné cestování žádá. Když se přidá průtrž mračen na nekrytých zastávkách, výluka, sněhová kalamita nebo je dopravní špička, nastává komplikace.
 
Naštěstí může Luky využívat transportních služeb pro handicapované. Skvělá služba, díky které dorazí její pasažéři kamkoliv včas a především důstojně. Jsme za ni vděčni. Jako všechny speciální služby pro handicapované je však výrazně dražší než běžná studentská "lítačka". Ročně vyjde téměř na 17 000 Kč.
 
Budeme rádi, když podpoříte náš projekt „Cesta do školy“, kde Luky bude jeho první vlaštovkou.