P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.09.2019 - 22:16 CET Přihlášení uživatele
 Pouze ve vybrané rubrice
 Hledání i v textu článku
 Hledání i v seznamu příloh

 

 

Kde peníze pomáhají

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Sto jarních kilometrů

Vloženo: 03.04.19 07:25 - Petra Hnátová, Zobrazeno: 1825x
Olympijský rekord Emila Zátopka v roce 1960 překonal etiopský běžec Abebe Bikila. Senzace. Maraton poprvé vyhrál Afričan a běžel bosý. Ano, Abebe triumfoval v Římě a triumfoval bez bot. Olympijský sen všech sportovců, noční můra italských obuvníků. Krásný příběh, pokud neběháte bos z nouze…
 
Naše děti občas poznají obojí. Nemluvíme o nouzi, o chudobě, která bere dětem boty, hračky, radost a zdraví. Mluvíme o takové nouzi, kdy po něčem toužíte, kdy opravdu moc chcete a ono to nejde. Rvete se doslova o každý krok o každý uplavaný metr, ale něco vám brání. Jednou chybí asistent, podruhé správný vozík, židle, pracovní stůl nebo sedlo na koně. A tak běžíte naboso. Chcete běžet, chcete vyhrávat a musíte být bos.
 
 „Náš“ Mates je kluk, kterého ve fotoalbech Cesty životem bez bariér nepřehlédnete. Umí se smát, občas hraje divadlo, jezdí na čtyřkolkách, plave, pracuje v chráněné dílně a chodí. Chodí hodně, chodí i když to nejde a chodí, i ve chvílích, kdy by měl jet na vozíku. Mates chce chodit. Tak jako profesionální fotbalista likviduje kopačky, tak on likviduje chodítka. Mates touží být samostatný, a to je jeho cesta.
 
Být na cestě s Matesem je legrace. Zrovna teď ale potřebuje nové terénní chodítko a my nevidíme sebemenší důvod, proč by ho nemohl mít. Jen proto, že zrovna tento typ zdravotní pomůcky pojišťovny nehradí? To pro nás nemůže být překážka.
 
 
Prosím, přidáte se a pomůžete? Napíšeme nový příběh o síle lidského odhodlání? DĚKUJEME